Jak neztratit klíče?

Každý z nás to alespoň jednou zažil. Ráno spěcháte do práce, jste připraveni odejít a najednou BUM … Vaše klíče nikde. Prohlížíte všechna obvyklá místa, kapsy, kabelku, ale nikde nejsou. Začínáte panikařit. Kde mohou být? Pokud Vám to zní povědomě, nebojte se! Existuje jednoduché řešení, které Vám pomůže mít klíče pod kontrolou – skříňka na klíče. Toto jednoduché malé zařízení Vám pomůže udržet si přehled o Vašich klíčích a zajistí, že už nebudete muset nikdy znovu procházet takovou situací a propadat panice kvůli jejich špatnému umístění.

Přechovávejte klíče blízko dveří

Nejlepší způsob, jak mít klíče na dohled je umístit je někam, kde je snadno najdete, když je potřebujete. Pokud jsou v přeplněné kabelce nebo na háčku u dveří, je spíše pravděpodobné, že si na ně vzpomenete před odchodem z domu. Snažte se mít doma vždy náhradní klíče pro případ nouze. Klíče můžete vždy nechat v práci nebo v autě.

Kupte si domů pěknou skříňku na klíče

Můžete je zkusit uspořádat, ale jakmile to uděláte, zjistíte, že jsou schované mezi polštáři gauče nebo pod sedadlem auta. Nejlepší způsob, jak se vyhnout jejich ztrátě, je pořídit si domů skříňku na klíče. Skříňka na klíče je rovněž skvělou vychytávkou, která může být rovněž hezkou dekorací. Zavěste ji na místo snadno dostupné pro všechny členy domácnosti, aby si tam každý mohl pověsit klíče. Díky tomu budou všechny klíče uloženy na jednom místě.

Skříňky na klíče jsou velmi pěkným řešením. Jsou k dispozici v různých barvách a tvarech a mají také různé kapacity. Některé modely lze také zabezpečit zámkem, což zvýší ochranu klíčů.

Zavěste klíče na ozdobný věšák poblíž dveří

Budete tak vždy vědět, kde jsou, a budete si je moci vzít, když odcházíte z domu, aniž byste se museli prohrabávat přeplněnou kabelkou nebo taškou. Na výběr je velké množství věšáků. Moc hezky vypadají ty ve tvaru klíče, a pokud milujete domácí mazlíčky, vyberte si ty s motivem koťátek.

Umístěte klíče na velkém přívěšku na klíče

Čím větší přívěšek na klíče, tím lépe. Může to vypadat jako spousta smetí, ale klíče od auta se díky tomu snáze najdou, pokud Vám vypadnou z kapsy během běhu. Klíče na velkém přívěšku na klíče se také snáze hledají v kabelce. Je dobré, pokud je přívěšek na klíče jasný nebo třpytivý – tmavý se může schovat v tmavé tašce.

V případě potřeby okamžitě vyměňte zámky

Je-li to nutné, okamžitě vyměňte zámky. Je dobré to udělat předtím, než někdo jiný získá starý klíč nebo si vytvoří jeho kopii. Pokud se tedy klíče pár dní nenajdou, určitě se obraťte na zámečníka.

 

foto: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *