Jak vybrat regál do koupelny?

Nástěnné police a regály jsou skvělým způsobem, jak udržet vaši koupelnu uspořádanou a ideálně uklizenou. Od plastových polic přes skříňky z borovicového dřeva až po nejrůznější úložné prostory – jaké řešení koupelnových regálů je pro Vás to pravé?

Obecně platí, že poměrně malé a obdélníkové koupelnové regály jsou vyrobeny z různých materiálů. Stačí si vybrat takový, který se hodí ke stylu vaší koupelny, a ujistit se, že jej lze namontovat, kamkoli chcete; může to být nad umyvadlem, ve sprše nebo v blízkosti vany.

Jaké koupelnové regály jsou k dispozici v obchodech?

Nejčastěji se regály skládají z několika polic a jsou k dispozici v mnoha různých formátech. Některé mají navíc jednu nebo více zásuvek. Toto řešení poskytuje více úložného prostoru.

V obchodech s koupelnovými potřebami seženete samostatně stojící regály, které mají tři nebo čtyři skříňky a skvěle se hodí do prostorných místností. Jejich výhodou je, že takový regál do koupelny můžete umístit kamkoli, podle vlastních potřeb. Existují také regály montované na stěnu pomocí speciálních hmoždinek a šroubů. Nástěnné regály se liší velikostí, ale každý si snadno najde něco, co se bude hodit do jeho koupelny. Na tomto místě stojí za zmínku rohové regály, které umožňují maximálně využít nezastavěný prostor rohů stěn.

Takové regály jsou v mnoha variantách a mohou být volně stojící nebo nástěnné. Pokud vám nevyhovuje žádné z výše uvedených řešení, možná se vám budou líbit otočné regály, které se skládají z jednoho hlavního patra a tří nebo čtyř dodatečných polic. Tento koupelnový nábytek nevyžaduje složitou montáž, nepotřebuje ani šrouby, hmoždinky nebo hřebíky. Ideální k umístění uvnitř sprchového koutu.

Z jakého materiálu koupelnovou polici vybrat?

Koupelny jsou velmi vlhké, proto také výběr regálu a materiál, ze kterého bude vyroben, musí odolávat náročným podmínkám. Mnoho lidí preferuje nábytek s epoxidovým nátěrem, jelikož cena takového nábytku není přemrštěná a vyznačuje se slušnou kvalitou a velkými možnostmi uspořádání.

Zastánci přírodnějších materiálů ocení dřevo, které koupelně dodává jakousi měkkost a teplo. Požadavky na údržbu dřeva se liší v závislosti na druhu. Regály by měly být vyrobeny z masivního nebo exotického dřeva nebo mít prolamovanou strukturu.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *