Vánoční figurky – dekorace na sváteční stůl

Štědrý den je dnem, kdy zasedneme se svými blízkými ke slavnostní, jediné takové večeři v roce. Dbáme tedy na to, aby bylo vše dopnuté na poslední knoflík, a proto mají dekorace na stůl velký význam. Samozřejmě nemohou chybět všechny dekorace a figurky, které nás uvedou do sváteční atmosféry. Nazdobený stůl dodá místnosti vánoční ráz. Způsob, jakým je stůl vyzdoben, může být tradiční, ale také inovativní a sofistikovaný.

Můžete použít konfety připomínající sněhové vločky nebo papírové hvězdy. Banální doplňky se velmi často ukáží jako ty nejlepší, protože potěší oko a připomínají časy dětství. Stůl na Štědrý večer může hostit vánoční figurky ve tvaru vánočního stromku, různé ozdoby a krásně vonící svíčky. Velmi důležitým prvkem prostírání jsou elegantní ubrousky, které přinášejí typickou vánoční atmosféru, ve chvíli, kdy se stoly prohýbají pod tíhou jídla.

Vánoční stůl – jak ho ozdobit? 

Výzdoba vánočního stolu nemusí být složitý úkol. Ve skutečnosti Vám vystačí přítomnost několika málo doplňků, které Vám pomohou dosáhnout tohoto dokonalého úžasného efektu. Jakékoli dekorace umístěné na stole napomáhají k vytvoření vánoční, jedinečné atmosféry, která přeje společné oslavě. Skvěle vyzdobený obývací pokoj způsobí, že všichni členové domácnosti a hosté budou mít chuť usednout k večeři.

Aby bylo celé aranžmá jednotné, měly by být zvoleny hlavní barvy, nejčastěji se volí odstíny zlaté, černé, zelené, červené a bílé. Neobvyklou propozicí, která se může objevit na svátečním stole, je obal na láhev. Oblečení po vzoru kostýmu Santa Clause v jedinečném stylu podtrhne atmosféru a charakter Vánoc. Tímto způsobem můžete ozdobit jakoukoli láhev alkoholu.

Dekorace na sváteční stůl 

Štědrovečerní stůl je místem, kde jednou za rok usednou všichni členové rodiny, a proto se vyplatí jej ozdobit unikátní vánoční výzdobou. Pokud jde o figurky na vánoční stůl, skvěle se bude hodit třpytivý sob. Třpytky celé aranžmá krásně rozzáří. Nejlepší je umístit jej poblíž zdroje světla, například vedle svíčky, efekt, který tak získáte, potěší každého člena rodiny. Postava Santových sání je také ozdobou, která odpovídá nejnovějším trendům.

Jedná se o dřevěnou dekoraci s vánočním motivem, která může úspěšně nahradit vánoční misku s cukrovím. Stačí do sáněk nasypat trochu čokoládek a doprostřed stolu položit malý pamlsek. Vaši hosté jistě s nadšením sáhnou po cukroví z takové originální, slavnostní nádoby. Pokud chcete stůl ozdobit více dřevěnými prvky, můžete na něj položit louskáček. Navíc si na stůl můžete položit adventní svíčky, ozdobné větvičky a ozdoby. Zapomínat by se nemělo ani na vhodný potah, protože k ozdobě svátečního stolu patří také ubrusy a běhouny. To jsou prvky, bez kterých žádný stůl nezíská elegantní charakter.

Shrnutí 

Vánoce jsou mimořádným rodinným časem v roce, který trávíme ve společnosti svých blízkých. Společně usedáme ke krásně prostřenému stolu. Jeho výzdoba je proto pro nás velmi důležitá. Krásně ozdobený stůl přiláká všechny členy domácnosti a hosty, aby se k němu posadili. Pamatujte však, že všechny dekorativní prvky na stole musí vzájemně ladit.

 

foto: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *