Jak udržet pořádek v dětských hračkách?

Hračky mohou být zábavné, ale pokud nejsou uspořádané, rychle se z nich stane nepořádek. Bez ohledu na to, jak moc své děti milujete, jsou-li jejich hračky rozházené po podlaze, přivádí Vás to k šílenství! Naštěstí pro Vás máme několik tipů, jak mít hračky Vašeho dítěte uspořádané a dobře upravené. Postupujte podle těchto kroků a budete moci udržet svůj domov uklizený a bez nepořádku, i když Vaše ratolesti budou řádit!

Pořiďte si box na hračky

Určitě jste již viděli barevné koše, které jsou určeny na dětské hračky. Jsou dostupné ve všech velikostech, tvarech a barvách. Můžete je použít k uložení hraček ve kterékoli místnosti v domě, ale obzvláště praktické jsou v obývacím nebo dětském pokoji. Box na hračky je jedním z nejlepších způsobů, jak uložit všechny hračky Vašeho dítěte, když je nepoužívá. Pomůže Vám to také udržet Váš domov uklizený, protože všechny hračky budou uloženy pohromadě na jednom místě. Můžete použít různé velikosti krabic v závislosti na velikosti místnosti nebo oblasti, ve které budou umístěny, ale ujistěte se, že jsou dostatečně velké, aby se dovnitř vešly všechny věci, aniž byste je museli mačkat, abyste je nepoškodili.

Pravidelně kontrujte hračky

Jednou za měsíc nebo dva hračky důkladně prohlédněte. To Vám umožní zbavit se nepotřebných, pokažených hraček. Děti často hračky kazí. Některé lze snadno opravit a některé je bohužel nutné vyhodit. To Vám rovněž pomůže udržet doma pořádek. Dítě by se také mohlo u některých hraček nudit. Vyplatí se takové hračky dát jiným dětem nebo je schovat do jiné krabice a po nějaké době je dát dítěti – radost může být obrovská. Vyplatí se také hračky dát do více boxů a dát dítěti čas od času nové hračky na hraní – dítě se pak nebude nudit, protože dostane něco nového.

Označte boxy na hračky, aby bylo snadné je oddělit

Boxy na hračky označte tak, aby se daly snadno třídit. Následně se ujistěte, že máte samostatné boxy pro každý typ hračky (jeden na Lego, jeden na Barbie a tak dále). Pokud má Vaše dítě více verzí jedné věci (např. panenky), držte je pohromadě. Usnadní Vám to hledání věcí, které Vaše dítě potřebuje. Boxy můžete také označit samolepkami nebo barvou, případně si zakoupit v obchodě sadu štítků.

Naučte své dítě uklízet hračky po každé hře

Pokud chcete mít v hračkách svých dětí pořádek, musíte je naučit, jak na to. Nejjednodušší způsob je nechat je, aby Vám po každé hře pomohli uklidit jejich hračky. Naučí je to také zodpovědnosti a dá jim pocit hrdosti, když uvidí, jak velký pokrok udělali.

 

foto: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *