Vybíráme truhly a boxy na hračky

I v domácnostech těch největších minimalistů přijde chvíle, kdy budete muset čelit hoře hraček a na první pohled nepotřebných věcí – to vše se objeví spolu s malým dítětem, které prostě miluje hračky, a my na to nemáme sílu nebo chuť mu je odmítnout. Dětský pokoj tedy občas připomíná opravdový armagedon, ale ve skutečnosti to není nic špatného a dokonce skvělá příležitost, jak malého človíčka začít učit pořádku – stačí mu dát ty správné truhly a boxy na hračky, do kterých si bude moci ukládat své poklady . Jaké vybrat nádoby na dětské hračky?

Skutečné truhly s poklady

Dřevěné truhly a krabice na hračky mohou vypadat téměř jako pokladnice ze dna oceánu, takže je Vaše ratolest bude milovat. Dřevěné kufry mohou mít různou kapacitu a mohou mít atraktivní víko nebo dokonce visací zámek s klíčem. Navíc jsou mnohem robustnější a odolnější než boxy z jiných materiálů, jako je lepenka nebo plasty. Díky tomu do nich můžete uložit i těžší hračky – například velké množství těžkých kostek bez obav, že se nádoba jejich hmotností poškodí.

Na druhou stranu malé slečny jistě potěší menší dřevěné kufříky a truhlice, do kterých si mohou uložit své šperky a další cennosti. Některé z boxů jsou vykonány v jednotné a přirozené barvě, jiné jsou působivě zdobené, což bude dokonale ladit s atmosférou pokojíčku malé princezny. Truhlice a boxy na hračky lze zakoupit jednotlivě nebo v setech, díky čemuž bude pro nás mnohem snazší udržet jednotný charakter celého dekoru v dětském pokoji a dítě bude mít boxy různých velikostí pro menší i větší hračky.

Lehké a efektivní nádoby na hračky

V menších dětských pokojíčcích se určitě osvědčí truhlice a boxy na hračky z měkkých a na dotek příjemných materiálů, jako je lepenka nebo bambus – jsou stejně prostorné a praktické a zároveň mnohem lehčí než například dřevěné. Díky tomu je bude moci dítě samostatně přemisťovat a libovolně je ve svém pokojíčku uspořádat. Tyto typy boxů na hračky jsou také velmi efektně zdobené, mohou například připomínat oblíbená zvířátka, například kočky nebo pandy, ale i jiné motivy, které mají rády děti. Všechny jsou navíc vykonány v příjemných a pestrých barvách, díky kterým si pro sebe najde tu pravou nádobu jak chlapec, tak i dívka.

Jak vybrat krabici na hračky?

V první řadě stojí za to se řídit preferencemi samotného dítěte a například pokud má rádo některá zvířata, pak mu darujte box s jeho vysněným mazlíčkem. Truhlice a boxy na hračky by měly být také přizpůsobeny individuálně potřebám dítěte, přesněji druhu a množství jeho hraček – jde přece o to, aby nakonec obsahovaly všechny hračky, které si nemohou najít místo na policích a skříních. Díky tomu bude v dětském pokoji konečně pořádek.

Truhlice a boxy na hračky jsou tedy nejen praktické, ale mohou se stát i efektní ozdobou dětského pokoje. Nesmíme zapomínat, že mají často i výchovný rozměr – dítě se díky nim naučí nejen pořádku, ale i segregaci předmětů z hlediska důležitých vlastností, např. menší kostky končí v krabici s pandou a větší v dřevěné truhle .

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.