Kdy je nejlepší čas na renovaci bytu?

Renovace je především investice na dlouhá léta. Ví to každý, kdo se rozhodne utratit své úspory za zkrášlení, úpravu nebo zlepšení určitých prvků interiérového designu daného bytu. Mnoho lidí si však zadává otázku, kdy je nejlepší čas na renovaci bytu? Pokusíme se na ni odpovědět.

Nový výzkum ukazují, že investováním do projektů oprav a výměn střední úrovně získáte větší finanční výhody než nákupem špičkových kosmetických vylepšení domácnosti. Zohledněte rovněž opravy, které zvýší energetickou efektivitu Vašeho domova a získáte ještě více úspor. Nejprve však musíte porovnat krátkodobé náklady s dlouhodobými přínosy investice.

Rekonstrukce bytu – kdy?

Samotnou úsporou energie můžeme odůvodnit výměnu lednice nebo myčky nádobí. Výměna lednice, která je starší než 10 let na nový model může ušetřit až několik set korun ročně. Tato úspora energie může stačit k tomu, aby se nám cena levnějšího modelu vrátila v průběhu celé jeho životnosti. Jelikož nová myčka spotřebovává méně vody, ušetří ročně ve srovnání se starším modelem několik tisíc litrů vody.

Zvlněné sklo ve starých dřevěných oknech vašeho domu Vám možná ukradlo srdce, ale může také ukrást Vaše těžce vydělané peníze: těmito okny doslova odlétá až 30% nákladů na vytápění a chlazení Vašeho domu. Dobrou zprávou je, že můžete efektivitu svých stávajících oken za mnohem méně peněz než investováním do nových.

Vnější dveře z masivního dřeva by měly vydržet tak dlouho jako dům, ve kterém jsou namontovány. Většinu problémů lze vyřešit sami a můžete to udělat docela ekonomicky, zejména pokud průměrné náklady na montáž dveří přesahují 7000 Kč. Pokud například pociťujete v zimě chlad, když přejdete rukou po obvodu dveří, první obranou proti problému je nové těsnění. Staré věci s věkem tuhnou a praskají. Jak vidíte, několik investic zlepší vzhled a kvalitu našeho bytu nebo domu. Je dobré mít to na paměti.

navštivte internetový obchod: emako.cz/koupelna/

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.