Baldachýn nad postelí – stojí za to?

Baldachýn dodává ložnici velmi romantickou a intimní atmosféru. Ačkoli až donedávna byla jeho instalace nad postelí snem malých dívek, dnes tento prvek dekorace stále častěji nacházíme v ložnici pro dospělé. Zajímá vás, zda je montáž baldachýnu nad postelí dobrý nápad? Podívejte se, jaké jsou hlavní výhody tohoto řešení.

Co je to baldachýn?

Slovo „baldachýn“ má ve skutečnosti několik významů. V architektuře definuje dekorativní motiv zastřešení ve formě věže, dekorativní stříšky nebo edikuly, představující rám sochy. Termín také označuje charakteristický potah vyrobený z látky – méně často ze dřeva, který je natažen těsně nad postelí. Může to být přenosné nebo trvalé vybavení dané místnosti.

Postel s baldachýnem – poznejte největší výhody tohoto řešení

Baldachýn vykonaný ze vzdušného a průsvitného tylu, organzy, lnu nebo tkaného plátna je mimořádně účinnou a praktickou dekorací do ložnice. Ačkoli jsou jeho hlavní výhodou dekorativní vlastnosti, je třeba si uvědomit, že při instalaci ve velmi vysokých místnostech je opticky zmenšuje, díky čemuž interiér získává proporcionální vzhled. Baldachýn navíc vyznačuje zónu intimity, což pro změnu pozitivně ovlivňuje komfort a kvalitu spánku. Dekorace v podobě baldachýnu zvyšuje pocit bezpečí a usnadňuje usínání, a proto jej stále častěji najdete v dekoracích dětských pokojů. V kombinaci s moskytiérou vytváří účinnou bariéru, která chrání před obtěžujícím a kousajícím hmyzem.

Baldachýn nad postelí dokonale zapadne do interiérového designu v orientálním, boho, rustikálním, romantickém i provensálském stylu. Správně namontovaný baldachýn bude vypadat dobře v ložnicích dětí i dospělých.

Jaký baldachýn nad postel byste si měli vybrat?

Na trhu je mnoho různých modelů baldachýnů. Dekorace se liší hlavně barvou, materiálem ze kterého jsou vyrobeny a cenou. Pokud jde o dětské pokoje, nejlépe zde budou fungovat vzdušné baldachýny v jasných, pastelových odstínech, které dokonale ladí s prakticky každou dekorací. Ložnici, která je azylem pro dospělé, lze vyzdobit baldachýnem vykonaným ze silnější látky, díky čemuž interiér získá elegantní charakter. Velmi populární jsou v současné době šedé nebo tmavě modré baldachýny.

Jak vybrat koberec do koupelny?
Při výběru koberce do koupelny je třeba zvážit několik důležitých faktorů, abyste zajistili pohodlí a bezpečí...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *