Košíčky na muffiny

Košíčky na muffiny dodají vašim muffinům extra nádech, díky čemuž vypadají atraktivně. Díky nim můžete přidat vzrušující prvek a okouzlit svou rodinu, přátele a hosty. Na trhu jsou dostupné košíčky na muffiny s krásnými vzory. Vybírat můžete například z barevných proužků, květin, barevných teček, srdíček, zvířátek a mnoha dalších. Každý z těchto košíčků dodává vašemu pečivu vizuální přitažlivost.

Jak používat košíčky na muffiny?

Vložky do muffinů. Košíky na pečení. Košíčku na muffiny. Ať už pro ty papírové prvky, které oddělují muffiny od formičky, použijete jakákoli slova, určitě jste o nich slyšeli a nejednou dokonce použili. Košíčky na muffiny jsou však víc, než by se mohlo zdát. Zkušení cukráři vás o nich mohou prozradit zajímavé a překvapivé fakty.

Jedním z důvodů, proč se na pečení muffinů používá hedvábný papír, je zamezení připálení. Samostatnou záležitostí zůstává zdobení samotných muffinů, které se pečou v košíčcích. Jde o to, že pokud pečete světlé muffiny, rozhodně použijte nejrůznější zábavné papíry. Ale pokud se rozhodnete pro tmavou čokoládu, na barevném hedvábném papírku nezáleží, protože barva muffinu prostupuje papírem a ztmavuje jeho vzor. Pokud jste však stále odhodláni používat košíčky na muffiny, zkuste je zdvojnásobit. Základní pravidlo: čím tmavší je těsto, tím menší je pravděpodobnost, že dosáhne hezkého výsledku.

Zůstává ještě otázka úklidu po pečení. Pokud použijete hedvábný papír, většinou není potřeba mýt formičky. Bez nich budete muset použít kartáč k drhnutí. Jak ví každý pekař muffinů, drhnout 12 jamek ve formičce je neuvěřitelně zdlouhavé.

Je potřeba košíčky na muffiny předem vymazat?

Košíčky na muffiny brání přichycení těsta k papíru, ale někdy jen nepatrně. V případě jemnějšího pečiva vymazání hedvábných papírů skutečně zabraňuje přilepení kousků těsta k papíru, když jej odlepujete.

Muffiny pečené v košíčcích mají pěkný tvar

Proč tomu tak je? Bez papírové izolace se boky muffinu „zarovnají“ před středem, který dále roste. Izolace zabraňuje tak rychlému připékání boků – což znamená, že roste celý muffin, nejen jeho střed. Je to velmi snadné! Pokud tedy chcete, aby vaše pečivo chutnalo a hezky vypadalo, používejte k pečení vždy košíčky na muffiny.

Jak skladovat příbory?
Příbory jsou nástroje, které používáme k jídlu. Obvykle se skládají z vidličky, nože a lžíce, ale...
K čemu slouží kuchyňské police?
Police do kuchyně jsou součástí kuchyňského vybavení, které slouží k ukládání různých předmětů. Mohou mít různé...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *